Novice

11.11.2018 01:19

Derbi 4. kroga proti Železnikom: zmaga za 17!

Mulci so s petkovo tekmo otvorili 4. krog tekmovanja v 2. DRL. Po treh zaporednih zmagah so naši fantje gostili rokometaše Alples Železnikov, ki so pred začetkom tekme zasedali 3. mesto na lestvici in bili še brez poraza ter le s točko zaostanka za Ljubljančani.

Mulci so bili odločeni končati gostujoči niz neporaženosti, kar so pokazali že takoj na začetku tekme. V 2. minuti so že vodili s 4:0. Blestel je Slavko Erak, ki je zadel prve 3 gole za ljubljansko ekipo. Po prvem golu gostujočih rokometašev v 4. minuti naši fantje niso popustili kljub dvominutni izključitvi Hermana Leskovarja. Svojo prednost so že v naslednjih 2 minutah še povečali (8:2).

Od 13. do 24. minute so mulci prejeli le 1 gol, dali so jih pa 8, in tako je že 6 minut pred koncem prvega polčasa prednost narasla na dvomestno številko (19:8). Do 30. minute se potem prednost ni več višala, igralci so odšli na odmor pri rezultatu 22:12.

V drugi polčas so naši fantje vstopili malce zaspano. Gostje so v 8 minutah nadaljevanja znižali svoj zaostanek na -8 (27:19), a so se mulci kmalu spomnili na dogovor v garderobi, da je treba to prednost v drugem polčasu še povečati. Do konca tekme so prejeli le 6 zadetkov, dali so jih pa 11 in tako slavili s 17 goli razlike (42:25).

Naslednji, 5. krog, bi morali Ljubljančani gostovati pri drugouvrščeni ekipi RK Cerklje-Radovljica, a je tekma prestavljena, zato bodo fantje stopili na rokometno igrišče čez 14 dni (24. 11.), ko bodo doma igrali proti RK Kronos Logatec.