Novice

30.09.2019 03:52

Na mestnem derbiju predstava, ki obeta!

V soboto smo na Galjevici spremljali obračun med našimi Mulci in gosti iz 3,7 kilometrov oddaljenega Kodeljevega. Naši fantje so bili ves čas ob boku enemu izmed najožjih favoritov za osvojitev naslova v letošnjem prvenstvu, a žal je za kaj več zmanjkalo zbranosti in športne sreče.

Tekmo so nekoliko bolje odprli gostje iz Kodeljevega, ki so hitro priigrali dva zadetka prednosti. Ob pomoči vratarja Roka Selakoviča, ki je na začetku tekme zbral nekaj lepih obramb, so Slovanovci v 9. minuti tekme povedli že s štirimi goli razlike (3:7). NAši fantje se s tem niso strinjali in so v 14. minuti zaostanek znižali le še na en zadetek (6:7).

Gostje so si v 20. minuti zopet priigrali malenkost lepšo prednost, ko so povedli z 8:11. V zaključku prvega polčasa so imeli Ljubljančani veliko priložnosti, da zaostanek zmanjšajo le na zadetek zaostanka ali celo izenačijo rezultat, a enostavno niso uspeli izkoristit vseh napak nasprotnikov. Polčas je tako z izidom 12:15 pripadel gostom.

DIHALI ZA OVRATNIK ENEMU OD NAJVEČJIH FAVORITOV LIGE

Drugi polčas so Mulci dobro odprli in se hitro približali na le gol zaostanka (14:15), a so z željo po hitrem izenačenju storili tudi veliko napak, kar je gostom omogočilo, da so svojo prednost povišali na štiri zadetke (14:18).

Pri rezultatu 15:20 je bil domači trener Bojan Čotar primoran vzeti minuto odmora. Lahko bi rekli, da je bila to dobra poteza ljubljanskega trenerja, saj so njegovi igralci zaostanek znižali le še na dva gola (18:20). Naši igralci so bili nato v naletu in v 50. minuti zaostanek zopet znižali le na zadetek, a so gostje kaj kmalu prednost znova povečali na tri gole. Največ zaslug pri tem ima zagotovo vratar Selakovič, ki je zbral 14 obramb.

Ljubljančanom tako kot v prvem polčasu tudi v drugem ni uspelo izkoristiti napak nasprotnika, da bi se priključili ali morda celo popolnoma preobrnili rezultat. Sicer pa je derbi upravičil ime take tekmo, saj smo spremljali zelo lepo in razburljivo tekmo. Končni rezultat je bil 26:28 za Slovan.

V naslednjem krogu čaka Mulce gostovanje pri RK DOL TKI HRASTNIK.

LJUBLJANA : SLOVAN 26:28(12:15)