Novice

02.06.2020 05:06

Zgodovinska uvrstitev v 1. ligo!

Združenje prvoligaških klubov je sprejelo pomembno odločitev! Več kot dve-in-pol urni pogovor je obrodil sadove, sprejet je sklep o sistemu tekmovanja v 1. ligi NLB. 

V sezoni 2020/2021 in 2021/2022 bo imela Liga NLB 14, tekmovalo se bo po dvokrožnem sistemu. Izpadeta 2 ekipi (neposredno, brez kvalifikacij), iz 1. B DRL napredujeta 2 ekipi (neposredno, brez kvalifikacij). To pomeni, da najmanj v naslednjih dveh sezonah lige za prvaka in lige za obstanek ne bo. Tekmovanje bo potekalo po dvokrožnem sistemu – vsak z vsakim igra dvakrat (doma in v gosteh), torej skupno 26 krogov.

Naša članska ekipa si je po zanesljivo osvojenem drugem mestu v 1. B DRL priborila nastopanje v najelitnejšem slovenskem rokometnem tekmovanju! To je definitivno največji uspeh v zgodovini našega kluba, za kar gre v prvi vrsti zahvala vsem igralcem in trenerju Bojanu Čotarju, kot seveda tudi vsem ostalim trenerjem mlajših selekcij, ki so razvili domače rokometaše, in seveda tudi vsem ostalim klubskim delavcem.

#mulcizgaljevice

Avtor: ppv